علامت شیعه بودن محاسبه نفس است. محاسبه نفس از نخستین مراحل کسب تقوا و قبولی اعمال به شمار می رود

مرجع عاليقدر در دیدار با دو هیأت اعزامی از واسط و ذی قار

علامت شیعه بودن محاسبه نفس است. محاسبه نفس از نخستین مراحل کسب تقوا و قبولی اعمال به شمار می رود29/5/2021مرجع عالیقدر دام ظله با دو گروه از مؤمنان استان های واسط و ذی قار دیدار نمود. معظم له در این دیدار نصایح و راهنمایی های پدرانه ای را درباره اصلاح فرد و جامعه و حرکت به سمت نیکی و رستگاری ارائه کردند.

معظم له در سخنان خود تأکید کردند که پایه و اساس هر عبادت و عملی تقواست؛ زیرا قبول عبادات و اعمال نیکو با تقوا قرین است. انسان هرچه که عبادت کند، اما اگر اساس عبادت-های او تقوا نباشد، اعمال او قبول نمی شود. وی همچنین اشاره کردند که تقوا محور نجات و سعادت است و ما باید به امیر المؤمنین علیه السلام اقتدا کنیم و در راه او گام نهیم و از تقوای او الگو بگیریم؛ زیرا او امام المتقین است.

ایشان نخستین گام های کسب تقوا را محاسبه نفس برشمردند. انسان مؤمن باید، حداقل یک بار در روز، نفس خود را محاسبه کند و در کارهای کوچک و بزرگ خود تأمل نماید. درباره کارهایی که با جوارح خود انجام داده بیاندیشد. طلب عفو و بخشش کند و توبه صادقانه داشته باشد. ایشان همچنین تأکید کردند که علامت شیعه بودن، محاسبه نفس است.

مرجع عالیقدر دام ظله اظهار داشتند: برهر انسانی واجب است از اشتباهاتی که مرتکب شده، به شدت عبور کند و تلاش کند که حقوق دیگران را ادا نماید و مفاسدی که مرتکب شده اصلاح کند. تا جایگاه او در روز قیامت خوشحال کننده و سعادتمندانه باشد و شایسته استقبال از جانب امام المتقین (علیه السلام) باشد.


به کانال النجفی در تلگرام بپیوندید


ارسال
چاپ
ذخیره