دفتر مرکزی مرجع عالیقدر دام ظله مجلس سالیانه احیای شعائر حسینی را برپا نمود

با رعایت فاصله گذاری اجتماعی

دفتر مرکزی مرجع عالیقدر دام ظله مجلس سالیانه احیای شعائر حسینی را برپا نمود11/8/2021نماینده مرجع عالیقدر دام ظله: نهضت حسینی همان نهضتی است که از دین حمایت کرد و در برابر انحراف اموی از آن محافظت نمود.

دفتر مرکزی مرجع عالیقدر دام ظله در نجف اشرف مجلس عزاداری حسینی به مناسبت حلول ماه محرم الحرام و سالروز شهادت امام حسین علیه السلام و اهل بیت و اصحاب ایشان را با حضور معظم له و فضلا و اساتید و طلاب حوزه علمیه و جمع کثیری از مؤمنان برگزار نمود.

در این مراسم خطیب فاضل حجت الاسلام والمسلمین شیخ حافظ الدجیلی به ایراد سخن پرداخت.

این مجلس که تا روز دهم محرم الحرام ادامه خواهد داشت، به بررسی خوانش های فکری و دینی از نهضت حسینی و ابعاد و تأثیرات آن در زندگی جامعه و تحکیم رابطه آن با دین می پردازد.

نماینده مرجع عالیقدر دام ظله حضرت حجت الاسلام والمسلمین شیخ علی النجفی دام تاییده بیان کردند که دفتر معظم له هرساله معمولا دهه اول ماه محرم الحرام را با برپایی این مجلس حسینی احیاء می کند. در این مجالس شعائر حسینی که جزء لاینفک شعائر دینی است زنده نگاهداشته می شود و به نهضت حسینی با ابعاد فکری و اخلاقی و دینی آن پرداخته خواهد شد.

ایشان افزودند: این دفتر بر رعایت همه اقداماتی که برای اجرا و تطبیق قوانین فاصله گذاری اجتماعی و مراقبت از عزاداران در برابر خطر ابتلا به ویروس کرونا لازم است تأکید دارد.
به کانال النجفی در تلگرام بپیوندید


ارسال
چاپ
ذخیره