احياي سالروز شهادت جانسوز امام حسن عسگری سلام الله علیه توسط نمایندگی دفتر مرجع عالیقدر دام ظله در دیالی نمایندگی دفتر مرجع عالیقدر دام ظله در استان دیالی بخش السلام سالروز شهادت جانسوز امام عسگری علیه السلام را احیا کردند

احياي سالروز شهادت جانسوز امام حسن عسگری سلام الله علیه توسط نمایندگی دفتر مرجع عالیقدر دام ظله در دیالی نمایندگی دفتر مرجع عالیقدر دام ظله در استان دیالی بخش السلام سالروز شهادت جانسوز امام عسگری علیه السلام را احیا کردند15/10/2021شیخ هارون المحمدی –در سخنرانی خود با موضوع آن امام همام علیه السلام- از اهمیت احادیث و فلسفه انتظار که توسط امام عسگری علیه السلام به ما رسیده و همچنین روشنگری افکار شیعیان در آن زمان نسبت به ویژگی هایی که یک فرد پس از به امامت رسیدن امام مهدی علیه السلام باید داشته باشد، سخن گفتند. ایشان جایگاه صبر در غیبت و انتظار ظهور را بسیار مهم و برجسته شمردند؛ زیرا انتظار فرج امام از عبادات تأکید شده است؛ بلکه براساس احادیث شریف نقل شده از برترین اعمال است. اولین وظیفه انسان صبر در برابر طولانی شدن غیبت است. نامه امام علیه السلام به علی بن حسین بن بابویه قمی به این موضوع تأکید می کند. در این نامه آمده است: "بر تو باد به صبر و انتظار فرج".

وی هنگام ذکر مصیبت امام علیه السلام توضیح داد: امام حسن عسگری علیه السلام نیز مانند اجداد طاهرینش علیهم السلام از شر خلفای عباسی و تعقیب و گریزهای آنان در امان نبود و ایشان را مجبور به حبس خانگی کردند وباید دو روز در هفته در دار الخلافه عباسی حاضر می شد. در روایت آمده است که در روز حضور ایشان در دار الخلافه مسیر حرکتشان مملو از مردمانی از همه اقشار بود که مشتاق دیدار آن حضرت و تبرک جستن به نور ایشان بودند. جمعیت به حدی زیاد بود که راهی برای عبور وجود نداشت؛ اما هنگامی که امام حسن عسگری علیه السلام عبور می کردند صداها فروکش می کرد و از هیبت ایشان و شوق مردم به ایشان مسیر برایشان باز می شد. این بخش کوچکی از سیره مبارک آن امام همام بود.

حجت الاسلام والمسلمین المحمدی این مناسبت جانسوز را به پیشگاه ولی امر (عجل الله تعالی فرجه الشریف)، مراجع عظام و همه مؤمنان در جای جای جهان اسلام تسلیت و تعزیت گفت.


به کانال النجفی در تلگرام بپیوندید


ارسال
چاپ
ذخیره