مشارکت نماینده مرجع عالیقدر دام ظله در جشن ولادت امیرالمؤمنین علیه السلام در استان دیوانیه

مشارکت نماینده مرجع عالیقدر دام ظله در جشن ولادت امیرالمؤمنین علیه السلام در استان دیوانیه14/2/2022النجفی: أمیرالمؤمنین علیه السلام الگویی متمایز و اثرگذار در بین همه شخصیت ها و بزرگان است.

النجفی: این نوع ولادت، فضیلتی برای امیرالمؤمنین است که هیچ شخص دیگری این فضیلت را ندارد و علی رغم اینکه دشمنان تلاش کردند شأن آن را کم کنند اما ناامید شدند و شکست خوردند.

النجفی: جوانان امروزِ ما منبع قدرت و کار هستند و امیرالمؤمنین علیه السلام باید الگوی آنان برای تحقق پیروزی واقعی باشد.

نماینده مرجع عالیقدر دام ظله و مسؤول دفتر مرکزی ایشان، حجت الاسلام والمسلمین شیخ علی النجفی دام تأییده در جشن انجمن جوانان اسکان و گروه رحماء بینهم در استان دیوانیه به مناسبت ولادت امیرالمؤمنین علیه السلام شرکت کرد.

حجت الاسلام والمسلمین النجفی در سخنان خود در این جشن گفت: أمیرالمؤمنین علیه السلام الگویی متمایز و اثرگذار در بین همه شخصیت ها و بزرگان است. خداوند سبحان ایشان را با آن ولادت خجسته در کعبه و شهادت در محراب نماز در مسجد کوفه متمایز نموده است. آن حضرت به معنی واقعی کلمه عارف بالله و عارف به رسول خدا صلوات الله علیه وآله بود.

النجفی اشاره کرد: این نوع ولادت، فضیلتی برای امیرالمؤمنین است که هیچ شخص دیگری این فضیلت را ندارد و علی رغم اینکه دشمنان به روش های مختلف تلاش کردند که شأن آن را کم کنند اما ناامید شدند و شکست خوردند؛ زیرا این فضیلتی است که خداوند سبحان به امیرالمؤمنین عطا کرده است.

وی افزود: معرفت و شناخت امام علی علیه السلام و سیره آن حضرت و تمسک به ولایت او نعمت بزرگ الهی است که باید از طریق پیروی نمودن از آن حضرت و آراستگی به اخلاق و هدایت و عدالت ایشان، شکر این نعمت را بجا آوریم.

وی همچنین افزود: جوانان امروزِ ما منبع قدرت و کار هستند و امیرالمؤمنین علیه السلام باید الگوی آنان برای تحقق پیروزی واقعی، رضایت الهی، سعادت و آراستگی به هویت تشیع حقیقی باشد.

وی تأکید کرد که همه باید به پدران خود احترام گذارند و عشق و محبت ورزند؛ زیرا پدران منبع خیر و برکت و امنیت هستند. آن ها پشتوانه ای برای خانواده و فرزندان هستند و نیکی کردن به پدر و مادر و قدردانی از آنان واجب است.به کانال النجفی در تلگرام بپیوندید


ارسال
چاپ
ذخیره