Büyük Dini Lider Ayetullah uzma Şeyh Beşir Hüseyin Necefi’nin (Allah onun ömrünü uzun etsin.) temsilcisi ve merkez büro müdürü Şeyh Ali Necefi'nin (Allah onun ömrünü uzun etsin.), Müminlerin Emirinin (as) doğum yıldönümünde yetimleri onurlandırmak için kutsal Hüseyin (as) Türbesinin hazırladığı kutlama merasimine katıldı

Büyük Dini Lider Ayetullah uzma Şeyh Beşir Hüseyin Necefi’nin (Allah onun ömrünü uzun etsin.) temsilcisi ve merkez büro müdürü Şeyh Ali Necefi'nin (Allah onun ömrünü uzun etsin.), Müminlerin Emirinin (as) doğum yıldönümünde yetimleri onurlandırmak için kutsal Hüseyin (as) Türbesinin hazırladığı kutlama merasimine katıldı3/2/2023


Büyük Dini Lider Ayetullah uzma Şeyh Beşir Hüseyin Necefi’nin (Allah onun ömrünü uzun etsin.) temsilcisi ve merkez büro müdürü Şeyh Ali Necefi'nin (Allah onun ömrünü uzun etsin.), Müminlerin Emirinin (as) doğum yıldönümünde yetimleri onurlandırmak için kutsal Hüseyin (as) Türbesinin hazırladığı kutlama merasimi vesilesiyle şehit aileleri hürmetle anıldı.

Şeyh Al-Necefi, Müminlerin Emirinin (as) doğum yıldönümü münasebetiyle yaptığı konuşmada, Müminlerin Emiri'nin (as) yetimler için sosyal bakım kurallarını koyduğunu belirtti.

Tarih, onun ölümsüzleşen duruşları ve olayları ile onun babalığına, yetimlere, dullara ve yoksullara gösterdiği ilgiye tanıklık ediyor, bu yüzden onlar onu aramıyorken o (Müminlerin Emiri (as)) onları arıyordu.

  Toplumun yetim kesimine karşı duyduğu ve üstlendiği sorumluluk bu mertebededir (as) ki, her insana özellikle yetimlere ve yoksullara karşı adeta bir babalık yapmıştır.

Müminlerin Emiri (as.) nezdindeki gücümüzün çok büyük olduğunu belirten Şeyh Al-Necefi, bu gücün yüce Allah ile olan ilişkimizi gerçek emirlere bağlı kalarak ve O'nun emirlerini takip ederek güçlendirmek için kullanılması gerektiğini sözlerine ekledi. Bizler de milli kimliğimizi güçlendirmek için gücümüzü dini, toplumsal, tarihi, fikri vb. Müminlerin Emiri'ne  (as) yatırıyoruz. Çünkü o (as), herkesin ortak paydasıdır ve hiçbir adil ve adaletli kimse, Müminlerin Emiri'nin (as) ümmet içindeki konumunu unutamaz.


NECEF TELEGRAM KANALINA KAYDOL


GÖNDER
YAZDIR
KAYDET