Ayetullah Uzma Şeyh Beşir Hüseyin Necefi'nin (Allah onun ömrünü uzun etsin.) Temsilcisi ve merkez büro müdürü Şeyh Ali Necefi, Necef el Eşref’de Müminlerin Emiri Ali ibni Ebu Talib'in doğum gününü kutlamak için müminlerle bir araya geldi

Ayetullah Uzma Şeyh Beşir Hüseyin Necefi'nin (Allah onun ömrünü uzun etsin.) Temsilcisi ve merkez büro müdürü Şeyh Ali Necefi, Necef el Eşref’de Müminlerin Emiri Ali ibni Ebu Talib'in doğum gününü kutlamak için müminlerle bir araya geldi14/2/2022Şeyh Ali Necefi: “Bu mis ve güzel kokulu doğum gününün sevenler tarafından kutlanması, ancak ve ancak dini, hakkı, adaleti ve insanlığı ihya etmektir.” Dedi.

Ayetullah el-Uzma Şeyh Beşir Hüseyin Necefi’nin (Allah onun ömrünü uzun etsin.) Temsilci ve merkez büro müdürü Şeyh Ali Necefi, Necef şehrinde müminler tarafından, Müminlerin Emiri'nin (as) doğum günü vesilesiyle düzenlediği bayram niteliğindeki etkinliğine katıldı.

Şeyh Ali Necefi şöyle dedi: “Bu güzel kokulu mevlidin, Ehl-i Beyt âşıkları tarafından kutlanması; dini, hakkı, adaleti ve insanlığı ihya etmek içindir. Hiç şüphesiz Müminlerin Emiri (as), dini ve hakkı temsil eder ve O (as), hakikatin merkezidir. (merkez kutbudur.) Nerede hak ve din varsa, O oradadır ve nerede ise hak ve din oradadır. Hak ve din neredeyse O (as), oradadır ve O (as), neredeyse hak ve din oradadır.”

Sayın Şeyh Ali Necefi, Mübarek doğum günü (Bayram günü) vesilesiyle bu etkinliği düzenleyenleri ve katılımcıları tebrik etti.NECEF TELEGRAM KANALINA KAYDOL


GÖNDER
YAZDIR
KAYDET