Ayetullah el-Uzma Şeyh Beşir Hüseyin Necefi'nin (Allah onun ömrünü uzun etsin.) bürosunun temsilcisi (Şeyh Amir el- Cenabi) Diyale'de İslami düşünce ve inanç konuları üzerine çeşitli sohbetler düzenledi

Ayetullah el-Uzma Şeyh Beşir Hüseyin Necefi'nin (Allah onun ömrünü uzun etsin.) bürosunun temsilcisi (Şeyh Amir el- Cenabi) Diyale'de İslami düşünce ve inanç konuları üzerine çeşitli sohbetler düzenledi10/2/2022Ayetullah el-Uzma Şeyh Beşir Hüseyin Necefi'nin (Allah onun ömrünü uzun etsin.) bürosunun temsilcisi Şeyh Amir el – Cenabi Guzaniye'de Zehra (sa) Hüseyniyesinde ve Diyala şehrinin Mindili yerleşimlerinde İslam inancı ve fikirleri, İmamlarımızın (as) hayatı ve hayat tarzıları konusunda dini sohbetlere başladı. Bu onun dini tebliğler, teşvikler ve kültürler hakkındaki çalışmalarının bir bölümünü oluşturmaktadır.

Şeyh Amir el - Cenabi, “Gerçekten bu konular özellikle inanç ve düşünce alanındaki konular, gerçek İslam'a olan inancımızı ifade etmek içindir. Büyük Peygamberimizin (saa) ve onun Ehl-i Beyt'inin (as) inanç ve düşüncelerinin kaynağıdır.” Dedi ve Ekledi: “Dini sohbetler, toplantılar ve benzeri fikir alışverişlerin çok geniş bir şekilde düzenlenmesi önemlidir. Bu sohbetler; birçok soruyu ve şüpheyi cevaplamak ve şüpheleri reddetmek için çok büyük bir öneme sahiptir. İmamlarımız (as) büyük İslam kültürünü mübarek hayat tarzlarında muhafaza etmişlerdir.” Dedi.

Şeyh el-Cenabi, bu zor zamanlarda İslam ümmeti için bu sohbet ve toplantıların önemli olduğunu belirtti.
NECEF TELEGRAM KANALINA KAYDOL


GÖNDER
YAZDIR
KAYDET