Ayetullah Uzma Şeyh Beşir Hüseyin Necefi'nin (Allah onun ömrünü uzun etsin.) merkez bürosundan Ayetullah Seyyid Muhammed Ali el-Alavi Gürgani'nin (Allah’ın rahneti onun üzerine olsun.) ölümü vesilesiyle taziye bildirisi

Ayetullah Uzma Şeyh Beşir Hüseyin Necefi'nin (Allah onun ömrünü uzun etsin.) merkez bürosundan Ayetullah Seyyid Muhammed Ali el-Alavi Gürgani'nin (Allah’ın rahneti onun üzerine olsun.) ölümü vesilesiyle taziye bildirisi15/3/2022Tarih: 12 Şaban 1443 H - 15 / 03 / 2022 M.

Bismillahirrahmanirrahim.

Varlık aleminin gerçek sahibi ve kudretine (gücüne) sahip olan Allah, mukaddes, yüksek ve çok hayır bağışlayandır. (Çünkü kâinatın yaratılması, muhafazası ve idaresi O'nun iradesine bağlıdır) ve O, her şeye kadirdir. O, hanginizin amelinin daha güzel olduğunu sınamak için ölümü ve (sizin için) hayatı yaratandır. O, her şeye kadirdir ve çok bağışlayıcıdır. Allah'ın salat ve selamı Peygamberlerin Seyyidi hazreti Muhammed ibni Abdullah'a (saa) ve onun tertemiz Ehl-i Beyt'inin üzerine olsun. Allah'ın laneti kıyamet gününe kadar onlara düşman olanların üzerine olsun.

Hiç şüphesiz biz Allah'a aidiz ve O'na döneceğiz. Ayetullah Uzma Seyyid Muhammed Ali Alevi Gürgani'nin (Allah’ın rahneti onun üzerine olsun.) ölüm haberi bizleri ve nefsi temiz olanları gerçekten hayal kırıklığına uğrattı.

O (Allah’ın rahneti onun üzerine olsun.), ömrünü ceddinin (saa) dinine hizmet ederek, müminlere ve Kum ilim havzasına hizmet ederek geçirdi.

Allah'tan onu annesi hazreti Zehra’ya (sa), ceddi, hazreti Peygamber’e (saa) ve masum imamlara (as) komşu etmesini niyaz ederiz.

Allah'ın velisi İmam Mehdi'ye (Af), müminlere, çok değerli ailesine ve öğrencilerine başsağlığı diliyoruz. Kendilerine Allah'tan sabır ve tahammül diliyoruz. Güç ve kuvvet sadece Allah'a aittir.
NECEF TELEGRAM KANALINA KAYDOL


GÖNDER
YAZDIR
KAYDET